fbpx
+372 60 53 830 info@wowevents.ee

Selle kirjutise pealkiri võib tunduda provokatiivne, aga kui olete kirjutise läbi lugenud, saate ehk aru, et siin on peidus üks oluline tõde.

Tööl on alati pingeid, mõnikord rohkem, mõnikord vähem, aga neid alati on ja see on täiesti normaalne. Juhtub, et kolleegidega ei taha kõigest rääkida, sest äkki nemad näevad asju teisiti või pole neil seda konkreetset probleemi ja siis võib olukord saamatu välja paista. Nüüd tuleb edasi puhas klišee – töö tuleb õhtul koju kaasa. Kas tahame või mitte, aga no tuleb, mõnikord pole midagi teha. Kui keegi tahab vastu vaielda, siis võib seda teha, aga allakirjutanul on sellega oma kogemus. Kuidas on sinuga?

Kodus ju tegelikult ei tahaks tööjutte arutada, eriti kui need pole mingid rõõmsad jutud. Tahaks puhata ja perega olla ja tegeleda muude asjadega. Aga no kui peas kripeldab… Nüüd tuleb kasuks, kui kaaslasele meeldib see ettevõte ja tööandja, kelle juures sa veedad suurema osa oma päevast, sest siis aitab asjade arutamine tihti olukordi selgemaks rääkida enda jaoks. Kui aga kaaslane ei tea tööandjast midagi, võid saada vastuse, et miks sa siis töötad sellises nõmedas kohas ja vaata ise, kuidas selle jamaga hakkama saad. Ja sellel viimasel juhul tuleb töötaja hommikul tööle tagasi veel suurema pinge ja murega.

Kui aga töötaja kodune tiim on turvaline tagala, olles samal ajal ka ettevõtte tugimeeskond, kes aitab tagada, et töötaja on alati puhanud ja töövõimeline, on kõigil kasud sees.

Ehk siis minu soovitus on teha töötaja perekonnast ettevõtte fänniklubi. Alustada võib paarist lihtsast, aga toimivast lahendusest:

  • Ettevõtte jõulupidu koos kaaslasega

Kui ettevõte korraldab üritusi, kuhu ka töötajate kaaslased on kutsutud, siis kaaslaste rahulolu ja heaolu võivad mõjutada töötajate rahulolu ja lojaalsust ettevõtte suhtes. Me oleme kuulnud arvamusi, et kaaslasel võib olla igav vaadata auhinnagalat või kuulata ettevõttega seotud avakõnet. Tegelikkuses on just siin võimalus tutvustada töötaja kaaslasele, millise ettevõttega nende pere seotud on, milline on ettevõtte ajalugu ja tulevikuplaanid. Selliselt me tõstame töötaja kaaslase silmis tööandja brändi mainet ja see on väärtus.

  • Lastele suunatud üritused

Laste jõulupidu ja suvepäevad on lastele suursündmus. Loomulikult on igal perel oma üritused ja peod ja külaskäigud. Kuid nendel üritustel on töötajad koos kaaslase ja lastega külalised, kus neile on loodud võimalus ennast ühtse perena mõnusalt tunda. Ja ettevõtte fänniklubi ainult kasvab.

„Aga see on nii kallis!“

Nagu ärimehed tihti ütlevad ameerika filmides „This is a question of budget“ ehk siis jah, töötaja pere kaasamine võib tõsta ürituse kulusid. Aga vaatame seda teise nurga pealt ja võtame ühist üritust kui investeeringut ning hindame, milliseid kulusid me töötaja perekonna kaasamisega ära hoiame.

Et mõte ei jääks õõnsalt õhku hõljuma, panen siia ühe mõttekäigu, kuidas arvutatakse värbamiskulusid.

Ei ole ühte valemit, mis sobib kõigile, sellepärast otsige ise netist otsisõnadega „employee turnover cost“ või „employee retention cost“ ja leidke sealt endale sobilik valem, mis võiks kirjeldada teie ettevõttele sobivaid värbamiskulusid. Valides ükskõik millise neist võrranditest, numbrid on väga suured, nagu juuresolevalt pildilt näha.

Lõpetuseks saame vaid tõdeda, et ettevõte kindlasti vähendab kulutusi uue töötaja leidmisele, hoides olemasoleva töötaja perekonda oma ettevõtte fännide seas.

Kui see mõttekäik teid kõnetas, siis kirjutage meile info@wowevents.eu  ja me pakume oma mõtted välja, kuidas teie saaksite läbi sündmusturunduse oma ettevõtte fänniklubi suurendada.

Tervitustega,
Olavi Ruhno