Regina Laanetu
Loovjuht
Oled huvitatud kuidas ühe üritusturunduses tegutseva projektijuhi tööpäev välja näeb? Miks? Kas seepärast, et sellel alal on palju glamuuri ja fun’i?
Sest me töötame koos tuntud ja andekate tegelastega? Või sest sulle lihtsalt väga meeldib korraldada firmaüritusi? Arvad, et see on kõik mis selle töö juurde kuulub? Loe edasi ja ma viin sind kurssi.
Ürituste korraldamine on huvitav, kuid keeruline töö. Projektid on aeganõudvad ja pead rohkelt tähelepanu pöörama igale detailile. Edukat projektijuhti kirjeldab hästi väljend “kontrollifriik.” Projektijuht peab olema valmis tegema kõike. Alates idee loomisest kuni valmisolekuni lüüa õhtu lõpus sündmuspaik ise läikima.
Selleks, et üritusturunduses projektijuhi postisioonil edukaks saada (ja jääda) on mõned faktid karmist reaalsusest, millega tuleb kindlasti arvestada.
- Ole valmis tegema TÖÖD. Kui otsid 9’st 5’ni tööd, otsi kusagilt mujalt. Kuigi projketijuhid töötavad ka nendel tundidel, siis tihti lisanduvad töövälisele ajale veel kohtumised klientidega, catering’ide menüü testimised, sobivate konverentsisaalide leidmine, aina uute pindadega tutvumine, kus oleks klientidel huvitav pidada suvepäevasid ja kliendiüritusi. Vahel tuleb seda teha varahommikutel ja hilisõhtutel. Sündmusturunduse projektijuht töötab ka nädalavahetusteti kindlasti. Just siis toimuvadki suuremad ja ägedamad üritused. Tipp-projektijuhid tegelevad samaaegselt mitmete erinevate projektidega. Näiteks järgmisel kahel kuul võivad oodata ees 5 eri sündmust: 6500 oodatava külastajaga mess, 300 külalisega tootetutvustus, kahe suurettevõtte juubelisündmused ja jõulukuule iseloomulikud jõulu- ja uusaastapeod.
- Projektijuht on tehnoloogia ARMASTAJA. Kui sa ei tunne olevat end tehnoloogiaga “sina peal” siis see töö ei ole sulle. Tänapäeva tehnoloogia ajastul on meie valdkonna inimesed ühed neist, kes toovad klientideni pidevalt uusi tehno-lahendusi. Alates sellest, et meie endi süsteemid peavad olema mitte vähem kui tipp-tasemel kuni konverentside jaoks mõeldud interaktiivse tarkvarani, mis aitab infot kiiremini jagada ja töödelda. Äpid ei ole enam ammu laste mänguasjad. Professionaalid kasutavad tarkvara rakendusi juba pikka aega. Need kes veel ei kasuta on juba ajast maha jäänud.
- Vastutust on PALJU. Projektijuht vastutab selle eest, et sündmus oleks edukas. Ta vastutus ei lõpe ka siis kui üritus luhtub. Ei maksa süüd veeretada esinejate kaela, kes hilinesid ja toitlustajatele, kes vegan suupisteid tegid koos Merevaigu ja kanaga. Või valgus-tiimi kaela, kes konverentsi ajal unustas spot-light valgusti kõnet pidaja peale suunata. Meie kliendid loodavad igal sammul meie peale. Kogenud ja nutikas planeerimine ning vigade ette nägemine on see, mis viivad hästi planeeritud ürituseni. Kogenud projektipealikud on minevikus kõikide nende muredega juba silmitsi seisnud ning oskavad neid vältida. Nad teavad ka hästi mida ette võtta, kui mõni ettenägematu probleem peaks koha peal tekkima. Nad on iseenda kiirabi.
- Kord projektijuht, ALATISEKS projektijuht. Mitte kunagi enam ei kõnni korraldaja mõnele sündmusele (isegi võõrale sündmusele mitte) tundega, et ta on külastaja rollis. Oma ameti tõttu on tema kriitiline pilk alati detailidel. Samal ajal kui kõik lõbutsevad, kelner pakub kandikult shampanjat, suupistelauad kutsuvad oma ilus neid proovima ja maitsma. Kuni ta märkab, et mõned kandikud laual on tühjad. Kohe tekib tal tunne, et tahaks catering’i poole pöörduda:”Kas võiksite need palun uuesti täita?” Ta tahaks need kortsud kõrvaloleva laua linalt sirgeks tõmmata ja registreerimislaual tuulega kustunud küünlad uuesti süüdata. Kui juba kord oled õppinud märkama neid asju, siis märkad neid alati.
Selline on projekti eestvedaja tavaline päev. See on keerulisem kui tundub. Ta harjutab nagu baleriin enne etendust varbad verel, selleks, et esitus tunduks publikule vaba ja sundimatuna. Kui sul on õiged iseloomuomadused ja kõrge tööeetika YOU WILL LOVE IT, vaatamata sellele, et telgitagune elu võib olla vahel päris stressirikas.